Młodzicy NKS Astra – podsumowanie jesieni

Remis w ostatnim meczu Ligi Młodzików NKS Astra Ustronie Morskie oraz podsumowanie całej rundy jesiennej.

 

 

Liga Młodzika
NKS Astra Ustronie Morskie-Wicher Rąbino 1:1(1:1). Bramkę zdobył Kamil Małyszewicz.
MVP meczu Tomasz Saramak z NKS Astra.
Mecz był transmitowany online na stronie klubowej Astry!

Trudny, remisowy mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem. Po meczu na zawodników obu drużyn czekała przepyszna pizza z Restauracji Cztery Pory Roku!

Podsumowanie rundy jesiennej:

7 miejsce na koniec rundy to naprawdę dobry wynik młodych zawodników z Ustronia Morskiego, podopiecznych trenera Łukasza Wiśniewskiego. Jeszcze 2 lata temu Astra w tych rozgrywkach zanotowała na koniec całego sezonu 20 porażek w 20 meczach z bilansem bramek 9-194! Zdarzało się wówczas, że chłopcy grali w niepełnym składzie z powodu braku młodzieży w klubie. Od czerwcowej rewolucji, grupy młodzieżowe rozrosły się w ekspresowym tempie. Obecnie to ponad 60 zawodników młodzieżowych w klubie.

Grupa Młodzików w obecnej rundzie rozpoczęła sezon od 3 porażek. Przełom nastąpił w Dygowie, gdzie piłkarze z Ustronia Morskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo, po golu w samej końcówce spotkania. Chłopcy odnieśli jesienią w sumie 3 zwycięstwa w tym wszystkie wyjazdowe. 3 punkty udało się wywalczyć w meczu z wiceliderem z Białogardu. NKS Astra pokonał Unię 3:1. Młodzicy okazali się lepsi również od Sokoła, w Karlinie wygrali 4:1. NKS Astra zanotował 6 porażek w zakończonej w ubiegły weekend rundzie.

Na punkt na własnym boisku piłkarze Asrtry musieli czekać aż do ostatniej kolejki i spotkania z Wichrem Rąbino. Tym samym udało się przerwać prawdziwe fatum związane z boiskiem w Ustroniu Morskim.

Na wyróżnienie w zespole zasłużyli:

Tomasz Saramak strzelec 4 bramek i podpora zespołu zarówno w defensywie i ataku.
Przemysław Walkowiak – 3 bramki – najmłodszy zawodnik, zarazem kapitan zespołu – rocznik 2011.
Kamil Małyszewicz, Dominik Shlegel, Wojciech Fijałkowski (rownież 2011) – tych 4 ostatnich chłopców to etatowi piłkarze ekipy Orlików. Młodsi od swoich kolegów adepci futbolu już stanowią o sile starszej ekipy Młodzików.

 

 

 

Źródło.: Gmina Ustronie MorskieKomentarze

avatar