Awans w ligowej hierarchii

To był dość specyficzny mecz, choć – co najważniejsze – zakończony zwycięstwem Sensation Kotwicy.

Pierwsze minuty rywalizacji nie były jednak zbyt optymistyczne. Już od początku spotkania “Czarodzieje z wydm” mieli kłopot ze skutecznością, co szybko wykorzystali koszykarze z Pelplina, zaczynając od prowadzenia 11:2. Wtedy Rafał Frank przeprowadził potrójną zmianę, która błyskawicznie zaowocowała zmianą wyniku. Kołobrzeżanie jeszcze przed końcem pierwszej kwarty zanotowali serię 8:0 i zmniejszyli przewagę Decki do raptem jednego oczka. Później było już tylko lepiej. „Czarodzieje z wydm” jeszcze bardziej przykładali się do gry w defensywie, a skuteczność przyjezdnych znacznie zmalała. Nie malała jednak skuteczność ekipy z Kołobrzegu, która systematycznie powiększała prowadzenie. Po 20 minutach gry obie ekipy dzieliło już 16 oczek.

Po przerwie Sensation Kotwica narzuciła swój styl, czyli rzucanie z dystansu. Trzecią odsłonę meczu celnym hakiem ze strefy podkoszowej otworzył Szymon Długosz. Jak się później okazało, dla „Czarodziejów z wydm” było to jedyne trafienie za dwa punkty w tej części spotkania, bowiem każda kolejna celna próba oddana była zza linii 6,75 m. Właśnie w trzeciej kwarcie kołobrzeżanie punktowali z dystansu… sześciokrotnie! Równie dobrze, a nawet jeszcze lepiej, w ofensywie radziła sobie Decka, która zdołała odrobić kilka punktów straty. W końcówce podopieczni Rafała Franka zmobilizowali się i utrzymali wcześniej wypracowaną przewagę. Spokój gwarantował Remon Nelson, który w sobotę trafiał nawet najtrudniejsze rzuty. 31-latek starcie z Decką zakończył, mając 25 oczek na swoim koncie – w ten sposób utrzymał pozycję lidera wśród najlepszych strzelców ligi. Ostatecznie Sensation Kotwica pokonała koszykarzy z Pelplina 75:60, a Hala Milenium znów okazała się „nieprzyjemnym” terenem dla przyjezdnych. Co więcej, siedemnaste zwycięstwo w sezonie sprawiło, że kołobrzeżanie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – Decka Pelplin 75:60

(10:11, 23:6, 20:28, 22:15)

Sensation Kotwica: Nelson 25, Kurpisz 12, Długosz 11, Pieloch 11, Itrich 6, Kutta 6, Jakubiak 2, Kowalenko 2, Śmigielski 0.

Decka: Konopatzki 18, Kulis 14, Sączewski 10, Wyszkowski 6, Szczepanik 4, Kaszowski 3, Michałek 2, Shcherbatiuk 2, Pułkotycki 1, Leśniczak 0, Wąsowicz 0.