Warsztaty teatralne w “Sienkiewiczu”

W środę 30 września 2020 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu odbył się warsztat teatralny, będący jedną z inicjatyw realizowanych w ramach projektu pt. „Piękni, warci miłości – projekt warsztatowy dla młodzieży”.

 

 

Warsztat poprowadził pan Daniel Jacewicz, reżyser teatralny, aktor, instruktor teatralny oraz założyciel teatru „Brama” w Goleniowie. W warsztacie uczestniczyło 12 uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Liczba uczestników została dopasowana do wytycznych, obowiązujących ze względu na pandemię COVID -19.

Celem warsztatu było budowanie zaufania i więzi potrzebnej w pracy aktora teatralnego, wyrażanie emocji i ekspresji ciała poprzez ćwiczenia ruchowe, głosowe i improwizacje oraz stworzenie klimatu motywujących do działań artystycznych. Ćwiczenia wykonywane pod okiem prowadzącego polegały na wzajemnej inspiracji, przekraczaniu barier i blokad emocjonalnych, neutralizowaniu zahamowań w kreowaniu postaci, poszukiwaniu w sobie prawdziwych emocji. Młodzież uczyła się pracy w grupie, poznając się nawzajem i ucząc się zaufania do partnera. Warsztaty obejmowały również ćwiczenia emisji głosu. Warsztaty objęte zostały patronatem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Organizatorami warsztatu byli Stowarzyszenie Sapere Aude oraz Powiat Kołobrzeski.

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments