Dzielnicowi sprawdzali bezpieczeństwo kołobrzeskich działek

“Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem pojawili się dzisiaj na terenie ogródków działkowych w Kołobrzegu policjanci. Pełniący służbę dzielnicowi przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.

 

Patrolujący rejon działek przy ul. Wylotowej dzielnicowi przypominali działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W rozmowach naprowadzali na sposoby i metody działania złodziei, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zabrać rzecz nie należącą do nich. Nakłaniali też do skrupulatnego zabezpieczania altanek i sprzętu ogrodowego.

Policjanci przekonywali, że wspólne działania funkcjonariuszy i działkowców przyczynią się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Mundurowi wskazywali też na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności.

 

 

W trakcie działań patrole skupiły się także na sprawdzeniu stanu zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek. Mundurowi sprawdzali również działki pod kątem miejsc, w których grupują się osoby spożywające alkohol oraz bezdomni.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments