W Ustroniu Morskim powstaje Klub Seniora

W budynku Ośrodka Zdrowia w Ustroniu Morskim trwają właśnie prace remontowe. W wydzielonej części pierwszego piętra, o powierzchni ok. 100 m2, powstaje Klub Seniora – nowe miejsce do integracji, spędzania czasu wolnego oraz aktywizacji osób starszych m.in. poprzez zajęcia ruchowe, integracyjne, warsztaty manualne czy kulinarne.

 

 

W obiekcie powstaje sala spotkań (wyposażona m. in. w stoły i krzesła, sprzęt RTV, narożnik i fotel) wraz z aneksem kuchennym, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno – ruchowych, wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni oraz węzeł sanitarny (w tym z łazienką dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych wyposażoną w prysznic).

Przy okazji utworzenia Klubu Senior+ w Ośrodku Zdrowia powstaje również winda, która pozwoli osobom ze szczególnymi potrzebami na wygodne i komfortowe przemieszczanie się pomiędzy parterem, a pierwszym piętrem budynku.

Klub Seniora powstaje dzięki dofinansowaniu ze środków otrzymanych w ramach rządowego Programu Senior + Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 150 tys. zł.

 

 

Źródło.: Gmina Ustronie MorskieKomentarze

avatar