Ultra Baltic Swim zakończony. Pogoda zmusiła pływaka do przerwania wyprawy

Bartłomiej Kubkowski to zawodowy pływak i wolontariusz w fundacji Cancer Fighters, który podjął próbę przepłynięcia Bałtyku wpław musiał przerwać wyzwanie.

 

 

Przypomnijmy, że Bartłomiej zajmuje się pływaniem od 8 roku życia. W maju przepłynął 50 kilometrową trasę Gdańsk-Hel-Gdańsk, co zajęło mu ponad 13 godzin.

W poniedziałek, 8-go sierpnia w Kołobrzegu rozpoczął wyzwanie przepłynięcia Bałtyku wpław jako pierwszy człowiek na świecie. Cała trasa wynosiła 170 km, czyli około 60 godzin pływania. Wyprawa dedykowana była dzieciom z fundacji Cancer Fighters, w której Bartłomiej jest wolontariuszem od dwóch lat.

Pływak wykonywał świetną robotę. Po około 27 godzinach pokonał aż 100km czyli 58% trasy! Niestety z powodu warunków atmosferycznych był zmuszony przerwać wyprawę. Ze względu na mocne prądy i pogarszającą się pogodę ostatnie 50km zajęłyby mu od 25 godzin do 60 godzin.

Za namową kapitana i po konsultacji z moim zespołem podjąłem decyzję o wycofaniu się – poinformował – Dziękuję wszystkim za wsparcie.

Wyzwanie oficjalnie zakończyło się więc po 32 godzinach i 30 minutach.

Choć Bartłomiejowi nie udało się tym razem pokonać Morza Bałtyckiego i tak osiągnął sukcesy – zyskał szacunek i poparcie, a dodatkowo zebrał sporą sumę pieniędzy na dzieci z fundacji.

 

Link do zbiórki można znaleźć: TUTAJ

 

Gratulujemy!

 

 

Foto: Archiwum/Przemysław Zawalich

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments