Próbuje przepłynąć Bałtyk wpław. Pokonał już 100 km trasy!

Przypomnijmy, że Bartłomiej Kubkowski to zawodowy pływak, który tym sportem zajmuje się od 8-go roku życia.

 

 

Na pomysł przepłynięcia Bałtyku wpadł wiele lat temu. Początkowo przepływał mazurskie jeziora, następnie rozpoczął trening skoncentrowany na wodach morskich. 27-go maja przepłynął trasę Gdańsk – Hel – Gdańsk, co zajęło mu 13,5 godziny. Jest to łączny dystans ok. 50 km, a temperatura wody wynosiła około 10 stopni. Jak sam przyznał to doświadczenie nie należało do przyjemnych.

Ostatni trening, który okazał się ogromnym wyzwaniem ze względu na temperaturę wody – pisał na swoim fanpage – Pierwszy kryzys pojawił się już po 47 minutach kiedy miałem tak ściśniętą szczękę z zimna, że nie mogłem przyjmować stałych posiłków.

Pomimo niskiej temperatury i bólu udało mu się pokonać trasę. Przyszedł więc czas na ostateczne wyzwanie, czyli przepłynięcie Morza Bałtyckiego jako pierwszy na świecie. Warto dodać, że Bartłomiej całą wyprawę dedykuje dzieciom z fundacji Cancer Fighters, w której jest wolontariuszem od dwóch lat.

 

Link do zbiórki można znaleźć: TUTAJ

 

Bartłomiej ruszył z kołobrzeskiego molo w poniedziałek, 8-sierpnia. Meta znajduje się w Ystad w Szwecji. Cała trasa wynosi 170 km, co przekłada się na 60 godzin w wodzie.

Dziś, 9-go sierpnia po godzinie 11-ej pływak pokonał już ponad 58% trasy czyli 100km!

O swoich postępach informuje na instagramie i fanpage na Facebooku.

 

 

 

Trzymamy kciuki!

 

Foto: Archiwum/Przemysław Zawalich

 

 

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments