Triumf kołobrzeskich strzelców na mistrzostwach województwa

W minioną niedzielę odbyły się zawody “XVI Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Strzelaniu z Karabinu i Pistoletu Pneumatycznego”.

Był to doskonały sprawdzian dla sportowców posiadających licencje zawodniczą PZSS w kategorii wiekowej: młodzicy, młodziczki, juniorzy młodsi, juniorki młodsze, juniorzy, juniorki, seniorzy, seniorki. Zawody przeprowadzone były na dwóch strzelnicach, jednorazowo strzelało 21 zawodników i zawodniczek. W kategoriach juniorskich i seniorskich zawodnicy oddawali aż po 60 strzałów do tarcz oddalonych na odległości 10m.

Był to dobry test na sprawdzenie swoich umiejętności ,dla początkujących młodych zawodników jak i doświadczonych, gdyż zawody stały na wysokim poziomie. Niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe. Kołobrzescy zawodnicy również pokazali się z dobrej strony. W kategorii najmłodszej “młodzików” Antoni Nowakowski w konkurencji pistoletowej zajął 1 miejsce. W konkurencji karabinowej w tej samej kategorii 3 miejscem może pochwalić się Klaudia Wajszczuk. Nie zawiedli również dorośli zawodnicy z pistoletem w ręku, w kategorii kobiecej Grażyna Hejnak zajęła drugie miejsce, a Malwina Sławińska wywalczyła brązowy medal. W męskim wydaniu tej konkurencji najlepszym okazał się Piotr Wolman ,a na trzecim miejscu podium stanął Konrad Drobek.

Na zakończenie zawodów został rozegrany “finał australijski”. Na jednej linii stanęło 15-tu najlepszych w konkurencjach pistoletowych oraz 15-tu w karabinowych.

Poniżej listy najlepszych 8 zawodników i zawodniczek wyróżnionych nagrodami po finale australijskim.