Ruszyła adaptacja zawodowa policjantów

Od początku miesiąca na ulicach naszego miasta pojawiły się dodatkowe patrole piesze. Szeregi policjantów z kołobrzeskiej jednostki już po raz kolejny zasilili mundurowi odbywający etap adaptacji zawodowej. 

Z początkiem tygodnia do kołobrzeskiej komendy skierowanych zostało kolejnych 6 policjantów, którzy pełnią służbę w ramach adaptacji zawodowej oraz dwóch opiekunów z Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie. Młodzi stażem funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w Policji. Ukończyli kurs podstawowy zwieńczony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.

Przez najbliższe tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Służby przez nich pełnione odbywać się będą w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych.

Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach newralgicznych, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

Pełnienie przez wspomnianych policjantów służb możliwe jest dzięki środkom przekazanym przez samorządy.

 

Fot. KMP KołobrzegKomentarze

avatar