Policjanci zatrzymali napastników

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Kołobrzegu zatrzymali 30 i 36- latka, którym przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej. Za czyn ten grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W ubiegłym tygodniu w jednym ze sklepów spożywczych w Kołobrzegu doszło do kradzieży rozbójniczej. Dwóch mężczyzn weszło do sklepu, zabierając blisko 80 czekolad. Kiedy pracownik sklepu chciał ich zatrzymać, użyli wobec niego przemocy, szarpiąc i uderzając pięścią w twarz.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli być sprawcami tego czynu. Byli to 30 i 36-latek z Kołobrzegu. Obaj notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie amatorom czekolady, zarzutu kradzieży rozbójniczej. W toku prowadzonych czynności okazało się także, że jeden z mężczyzn ma do odbycia wyrok i najbliższych kilka miesięcy spędzi w areszcie.

 

Prokurator rejonowy po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 36- latka dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo sprawcom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments