MKP Kołobrzeg nieźle pływa po lockdownie

12 i 13 maja 2021r. to były dni pełne wrażeń. Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego oraz Zachodniopomorska Liga Pływacka odbyły się po dłuższej przerwie związanej z lockdownem.

Gospodarzem dwóch imprez był klub Znicz Koszalin. Przerwa sprawiła, że wszyscy byli spragnieni rywalizacji, a najlepiej pokazali to zawodnicy MKP Kołobrzeg zdobywając medale i rekordy życiowe.

12 maja medal srebrny na dystansie 50m stylem dowolnym wśród 13-latków zdobył Alan Fedasz z rekordem życiowym 28.61. Bardzo blisko podium na tym samym dystansie były Natalia Szpakiewicz i Zuzanna Głuch, które uzyskując czasy 31.35- „życiówka” i 31.39 zajęły 4 i 5 miejsce.

Alan popłynął jeszcze 200m zmiennym uzyskując 6 czas, a Natalia była 8 na 50m motylem.

Na Lidze rywalizowali zawodnicy młodsi, którzy także pokazali klasę. Szczególnie cieszą miejsca w sztafetach, bo świadczy to o sile zespołu.

Sztafeta 4x50m dowolny 10- latków zajęła II miejsce (Antonina Radomska, Maria Wolańska, Natalia Szmaglińska, Nel Sowińska)

Sztafeta 4x50m dowolny 11- latków III miejsce (Pola Kowalkiewicz, Michalina Kaleta, Nadia Bartyzel, Małgorzata Rogińska). Emocje były ogromne, ponieważ finisz Małgosi zapewnił III miejsce o 0.09s

Medale indywidualnie wywalczyły dziewczęta: Zofia Molenda 10 lat – srebrny medal 50m stylem klasycznym (45.66), Antonina Radomska 10 lat – brązowy medal 50m stylem dowolnym (35.63) i Pola Kowalkiewicz 11 lat – brązowy medal 100m stylem grzbietowym (1:27.04)

Nel Sowińska 10 lat otarła się dwa razy o podium zajmując na dwóch dystansach 50m klasycznym (48.14) i 50m dowolnym (36.05) czwarte miejsca.

Nadia Bartyzel 11 lat również była blisko „pudła”, zajmując 4 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 1:31.09.

Finały tych dwóch cyklicznych imprez już niedługo, liczymy na wsparcie duchowe naszych wiernych kibiców, bo widownie na zawodach niestety jeszcze puste.

Źródło.: UM Kołobrzeg