Mistrzostwa Województwa w koszykówce. Srebrny medal dla zawodników

Srebrny medal Mistrzostw Województwa w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W Stargardzie odbył się Finał Województwa w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

W turnieju brały udział cztery najlepsze drużyny Szkół Podstawowych z województwa zachodniopomorskiego, które wcześniej wywalczyły sobie awans po bardzo wymagających eliminacjach:

• Szkoła Podstawowa nr 3 z Koszalina,
  • Szkoła Podstawowa nr 35 ze Szczecina,
  • gospodarz turnieju Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego ze Stargardu,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 z Kołobrzegu.

Pierwszy mecz grali ze szkołą ze Szczecina. Wygrana dawała awans do ścisłego finału i możliwość walki o złoty medal z głównym faworytem turnieju – szkołą ze Stargardu. I tak też się stało. Pokonali nadzwyczaj łatwo Szkołę nr 35 ze Szczecina. Choć przeciwnik ambitnie walczył, to nie zagroził drużynie przez cały mecz.

Zawodnicy szykowali się do walki o złoto. Wiedzieli, że o wygraną będzie bardzo trudno bowiem to drużyna, której skład w całości bierze udział w rozgrywkach klubowych o Mistrzostwo Polski. Jest to jednak urok rywalizacji, kiedy można marzyć o zwycięstwie, dopóki sędzia nie zakończy spotkania. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie. 12:10 dla przeciwników. W drugiej kwarcie zawodników dopadł syndrom gry na boisku gospodarzy. Można zaryzykować opinię, że nie poradzili sobie z agresywną grą na pograniczu faulu na całym boisku. Niestety, sędziowie nie reagowali. To napędzało rywali,  a tym samym odbierało chęć do walki. Mecz zakończył się wygraną drużyny ze Stargardu i to oni cieszyli się ze złotego medalu.