Mistrzostwa Polski. Sukcesy zawodniczek z Kołobrzegu

27-28 kwietnia 2024 r. odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Gdańsku w Fitness Sportowym.

Z 29 klubów wystartowało ok 535 zawodników w podziałach na kategorie : Fitness Dance, Fitness Show i Fitness Acrobatic. Mimo wysokiego poziomu i ogromnej konkurencji, w których startowały nasze kołobrzeskie zawodniczki Akademii Akrobatyki LaPassion – ponad 20 zawodniczek w bloku, nasze LaPassionki zaćwiczyły bardzo ładnie i plasowały się w pierwszej dziesiątce. Na miejscu 12 stanęła nasza najmłodsza zawodniczka Aleksandra Rylowska lat 10 w kategorii Fitness Dance (na 42 zawodniczki – najliczniejsza grupa!), miejsce 17 (na 33 zawodniczek) przypadło o rok starszej zawodniczce Aleksandrze Marek. Pierwszy start na tej rangi zawodach zakończył się sukcesem również młodziutkich zawodniczek do lat 12 – Aleksandry Bielańczuk – 11 miejsce i Izabela Waśków – miejsce 12 (na 29 zawodniczek). Trio w składzie Kaja Owczarek, Nikola Michnowicz i Aleksandra Rylowska zajęły 5 miejsce w kategorii do lat 14(na 11 zespołów). Sara Pieczulis zajęła mocne 9 miejsce w kategorii do lat 13 Fitness Dance (na 22 zawodniczki), Kaja Owczarek w kategorii Fitness Dance do lat 14 zajęła miejsce 12, natomiast Weronika Rosińska – miejsce 16(na 22 zawodniczki). W ostatniej kategorii Fitness Show do lat 14 – 9 miejsce zajęła Zuzanna Zatorska(na 17 zawodniczek). To były bardzo trudne zawody a poziom bardzo wysoki, cieszymy się bo to ogromna dawka motywacyjna do dalszej pracy na sali gimnastycznej.

Nasze zawodniczki zrobiły swoje i jesteśmy z Nich dumne, skomentowały trenerki Akademii LaPassion Magdalena Kozak i Marta Kuchna.

Wyjazd na zawody był współfinansowany z dotacji celowej budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.