Gmina Dygowo przystępuje do programu usuwania odpadów działaności rolnej

Gmina Dygowo zamierza przystąpić do programu pn.: ”Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Projekt będzie realizowany, jeśli samorząd otrzyma dofinansowanie. Odpady zostaną wówczas odebrane tylko od tych rolników, którzy wypełnią i dostarczą oświadczenia, i tylko w takich ilościach, jakie zostaną w nich wskazane.

Pierwszy krok w całym procesie stanowi przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych, jakie mogą być odebrane z terenu gminy. W związku z tym prosimy osoby zainteresowane programem o wypełnienie oświadczeń i dostarczenie ich do Urzędu Gminy Dygowo do 06 września 2021 roku. Zbiórka odpadów rolniczych będzie bezpłatna, przy założeniu, że Gmina Dygowo podpisze umowę z Wykonawcą, który odbierze odpady w cenie do 500zł/Mg, dlatego prosimy aby oświadczenia były wypełnione rzetelnie, ponieważ podane ilości odpadów będą podstawą do złożenia przez gminę wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Z uwagi na to, że dofinansowaniem nie są objęte koszty zbierania odpadów z gospodarstw, rolnicy we własnym zakresie będą zobowiązani dostarczyć odpady do miejsca wskazanego przez urząd gminy. O terminie i miejscu zbiórki rolnicy zostaną poinformowani telefonicznie. Wszystkie dostarczone odpady rolnicze powinny być posegregowane i oczyszczone z pozostałości po sianokiszonce, kiszonce oraz z innych zanieczyszczeń (np. ziemi), a folie – złożone i związane.

Od rolników będą odbierane następujące rodzaje odpadów: folie rolnicze, tunelowe, ogrodnicze; folia po balotach sianokiszonek; siatki do owijania balotów; worki po nawozach; sznurki rolnicze; opakowania typu BIG-BAG.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Dygowo, pokój nr 6, tel. 94 35 84 631.

 

Oświadczenie do wypełnienia można pobrać: TUTAJ

 

Źródło.: Gmina Dygowo

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments