Gala Kultury 2020 na ekranach

Zapraszamy na Galę Kultury… przed ekrany! Podsumowanie roku kulturalnego po raz pierwszy od 12 lat odbędzie się wirtualnie. Już wkrótce w serwisach: Youtube i Facebook nastąpi premiera filmowych wspomnień z RCK oraz czasopisma okolicznościowego RCKurier 2020.

 

 

Wirtualna scena: youtube.pl (Regionalne Centrum Kultury), facebook.com/rck.kolobrzeg.eu

 

W tym roku, w roku pandemii, po raz pierwszy od utworzenia Regionalnego Centrum Kultury nie spotkamy się osobiście podczas podsumowania roku kulturalnego w Kołobrzegu. Pochylamy się nad tą sytuacją z wielkim smutkiem i pokorą. Gala Kultury corocznie do tej pory była okazją do spotkań środowisk dla których kołobrzeska kultura jest ważnym tematem i które w jej rozwój wkładają wiele zaangażowania nie tylko zawodowego i społecznego ale i osobistego. Rodziły się tu ciekawe inicjatywy, kiełkowały pomysły, ale można było też zwyczajnie, po ludzku porozmawiać i i pobyć ze sobą. Animatorom kultury – ludziom, od których wszystko się zaczyna, instytucjom kulturalno-oświatowym, stowarzyszeniom, klubom, kołom zainteresowań, wszystkim, dla których kultura, zwłaszcza ta tworzona w naszym mieście i dla tego miasta jest istotną wartością, życzymy wiele siły do przetrwania trudnych, „online’owych” czasów i wiele inspiracji na przyszłość! Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie!

Tymczasem zapraszamy na filmowe wspomnienie mijającego roku 2020 oraz wirtualną lekturę RCKuriera. Jeśli zapragniecie mieć własny, papierowy egzemplarz, otrzymacie go w RCK jak tylko będziemy mogli otworzyć dla was swoje drzwi. Bardzo już za Wami tęsknimy!

 

Źródło.: UM KołobrzegKomentarze

avatar