Ekologiczne warsztaty nad morzem

Urząd miasta Kołobrzeg zaprasza na ekologiczne pikniki z atrakcjami dla młodszych i starszych w okolicy Latarni Morskiej.

 

Wakacyjna zabawa na Pomorzu Zachodnim to relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań. Podczas warsztatów nad morzem będzie można “ratować” foki i chronić akweny przed zanieczyszczeniami.

Zapowiada się kolejny fascynujący ekoweekend na Pomorzu Zachodnim. Po zielonych warsztatach i leśnych kąpielach w szczecińskiej Puszczy Bukowej oraz koszalińskim parku Książąt Pomorskich teraz ekologiczna drużyna spotka się w Kołobrzegu (przy latarni morskiej). Początek plenerowych imprez – godzina 11:00.

Sobotni piknik w Kołobrzegu (10 lipca) będzie promował ochronę mórz i oceanów. Edukacyjne zabawy, gry i konkursy przygotowywane są z myślą o różnych grupach wiekowych.

Przedszkolaków czeka “Piracka Przygoda”, w której przewodnikami będą Katarzyna i Krzysztof Kaczor. Animatorzy znani jako Klauni Kulki i organizatorzy koszalińskiego Festiwalu Uśmiechu tym razem poszukiwać będą cennego skarbu. Najmłodszych czekają niesamowite przygody w podwodnej krainie, a na zakończenie prezenty – niespodzianki.

“Nadmorskie wyzwania ekologiczne” – zgodnie z tytułem programu – podejmą nie tylko przedszkolaki. Dzieci i młodzież szkolna również będą miały co robić, by uratować cenne gatunki zwierząt i ochronić wody Bałtyku.

Jednym z zadań będzie uwalnianie fok (pluszaków) ze starych rybackich sieci. Wiele radości przyniesie na pewno formowanie rybek z masy solnej i poszukiwanie bursztynu. Będzie też ciekawa lekcja na temat segregowania odpadów i nietypowe koło fortuny “ZERO WASTE”.

Animacje przygotowuje Akademia Rozrywki z Koszalina, a część edukacyjną Anna Milke, od lata zaangażowana w ochronę środowiska (przygotowywała m.in. ekologiczne gadżety dla Miasta Kołobrzeg).

Na ekopiknik przy latarni morskiej przywieziony zostanie specjalny plac zabaw, m.in. z drewnianymi grami planszowymi. Będzie też plenerowa pracownia plastyczna, z morskimi kolorowankami, ale również wielkimi arkuszami, które można malować np. stopami.

Źródło: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments