Czy centrum miasta powinno być wolne od samochodów?

Od kilku miesięcy dyskutujemy o tym, czy centrum Kołobrzegu należy uwolnić od samochodów, czy rynek powinien być w całości dostępny dla mieszkańców i turystów. Jarmark Solny przez ostatnie 2 tygodnie pokazał nam, jak możemy funkcjonować przy wprowadzonym zakazie ruchu samochodowego w ścisłym centrum.

 

Jest wiele miast w Europie, które jakiś czas temu postanowiły uwolnić ścisłe centra od samochodów. Takim przykładem może być choćby stolica Norwegii, która w zgodzie ze skandynawskim podejściem, wyprowadziła ruch samochodowy z centrum jednocześnie motywując mieszkańców i turystów do korzystania z innych form przemieszczania się jak np. rower czy hulajnoga. I udało im się to rewelacyjnie, bez uszczerbku dla biznesów, ku zadowoleniu mieszkańców i turystów.
Zapraszamy Was do rozmowy. Czy nasze centrum powinno być wolne od samochodów? Na Wasze opinie czekam pod tym postem, zachęcam do dyskusji o przyszłości Kołobrzegu i z góry dziękuję za każdą wiadomość – mówi Anna Mieczkowska, Prezydent Miasta Kołobrzeg

 

 

Foto.: Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments