Za znieważenie policjantów odpowie przed sądem

Nietrzeźwa 43-letnia mieszkanka Kołobrzegu podczas interwencji znieważyła oraz zmuszała do zaniechania czynności prawnych kołobrzeskich policjantów. Podczas przesłuchania kobieta przepraszała za swoje wulgarne zachowanie. Za popełnione przez nią przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

 

W niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu został powiadomiony o awanturze domowej. Policjanci dotarli do mieszkania oraz kobiety, która stwierdziła, iż nie potrzebuje już pomocy policji. Mundurowi, chcąc sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, wylegitymowali konkubenta zgłaszającej interwencję.

Jak się okazało, mężczyzna był osobą poszukiwaną do odbycia kary 158 dni pozbawienia wolności. W związku z powyższym stróże prawa poinformowali kobietę, iż mężczyzna zostaje zatrzymany. W trakcie interwencji 43-latka zaczęła się bardzo agresywnie zachowywać, używać wulgarnego słownictwa oraz szarpać za mundur i odciągać od zatrzymanego policjantów.

W związku ze znieważeniem funkcjonariuszy oraz zmuszaniem do odstąpienia prawnych czynności kobieta została zatrzymana i doprowadzona do Policyjnej Izby Zatrzymań.
Następnego zatrzymana usłyszała zarzuty. Za popełnione przestępstwa kołobrzeżanka odpowie teraz przed sądem. Kodeks karny karę pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments