Chcą zakończyć polityczną wojnę domową. Służba zdrowia priorytetem Koalicji Polskiej [FOTO, FILM]

KoszalinInfo TV: – Kochamy Polskę, łączymy Polaków – mówił w środę (25 września) Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Promował regionalną listę partyjną do sejmu przyszłej kadencji wraz z koalicjantami z .Nowoczesnej i Kukiz’15 oraz zachęcał do pójścia do urn 13 października br.

 

 

Wśród tez programowych komitetu wyborczego PSL jest Pakt dla Zdrowia. Szef ludowców podkreślał, że niedofinansowanie szpitali powiatowych to tragedia wielu samorządowców i przede wszystkim pacjentów. W przypadku powodzenia w wyborach parlamentarnych zakłada podniesienie wydatku na służbę zdrowia do 6,8 procent PKB, a pieniądze na ten cel mają iść m.in. ze zwiększenia składki rentowej oraz akcyzy na papierosy i alkohol. Wiążą się z tym wyższe pensje dla pracowników zawodów medycznych, a także aktywny udział Polski w europejskich programach zdrowotnych, na przykład w zakresie profilaktyki i prewencji.

Władysław Kosiniak-Kamysz jest za wzmacnianiem samorządności, w tym wsparcia sfery oświaty, bo zadania odgórnie wprowadzonej reformy edukacji zostały zrzucone na barki władz lokalnych.

PSL w Koalicji Polskiej docenia rolę sojuszniczych ugrupowań politycznych. „Jedynkę” w okręgu wyborczym nr 40 Radosława Lubczyka z .Nowoczesnej chwalił za akces z powodu wspólnoty światopoglądowej i wizji wolności gospodarczej. Z kolei „dwójkę” na tej samej liście – Stefana Romeckiego z Kukiz’15 ceni za wysoką aktywność w pracy poselskiej obecnej kadencji i brak agresji w wystąpieniach na forum.

– Zakończmy polityczną wojnę domową – deklarował prezes PSL i zachęcał do poparcia kandydatów z listy Koalicji Polskiej.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments