Bezpłatne badania mammograficzne w Kołobrzegu

Kaufland – wraz z partnerami Geneva Trust i LUX MED – zapraszają mieszkanki województwa zachodniopomorskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym.

 

W lutym na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa zachodniopomorskiego – w Goleniowie, Kołobrzegu, Szczecinie i Świnoujściu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.
Goleniów, Kołobrzeg, Szczecin i Świnoujście to miasta, w których już w lutym panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.
Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.
W 2022 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1200 razy. W nowym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W lutym mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.
LOKALIZACJE:
* Goleniów – 06.02, parking Kaufland przy ul. Wolińskiej 11 – Geneva Trust
* Goleniów – 10.02, parking Kaufland przy ul. Wolińskiej 11 – LUX MED
* Kołobrzeg – 13.02, parking Kaufland przy ul. Młyńskiej 9 – Geneva Trust
* Szczecin – 01-03.02, parking Kaufland przy ul. Ofiar Oświęcimia 14b – Geneva Trust
* Szczecin – 06-08.02, parking Kaufland przy ul. Ofiar Oświęcimia 14B – LUX MED
* Świnoujście – 13.02, parking Kaufland przy ul. Jana Matejki 1D – LUX MED

INFORMACJA O KAUFLAND
Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 239 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.
Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i łatwość zakupów. Jako firma odpowiedzialna, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland angażuje w swoje działania różne grupy interesariuszy – pracowników, partnerów biznesowych, klientów, lokalne społeczności, organizacje pozarządowe oraz podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu promowanie zdrowego odżywiania, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, poprawę dobrostanu zwierząt, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, redukcję zużycia tworzyw sztucznych.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments