Wyjazdowe przełamanie w Kłodzku

W ramach 24 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani byliśmy przez Zetkamę Doral Nysa Kłodzko. Drużyna z Kłodzka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez wygranej i po zmianie trenera bardzo liczy na pierwszą wygraną w tym sezonie.

Mecz rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Hubert Kruszczyński, Piotr Robak, Filip Struski, Michał Sadło. Początek spotkania to udane akcje Kruszczyńskiego i Sadło. Po serii 7-0 na początku kwarty gospodarze odrobili straty wychodząc na prowadzenie po celnym lay-upie kapitana kłodzczan. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 23-20.

Po krótkiej przerwie obraz gry nie uległ zmianie nadal wynik oscylował w granicach remisu z lekką przewagą Zetkamy. Dopiero w piątej minucie kwarty sygnał do ataku dał kołobrzeżanom Pawlak celnym rzutem z dystansu. Od tego momentu trafiali tylko Czarodzieje z Wydm. Gospodarze mieli bardzo duże problemy ze skutecznością co szybko wykorzystała Kotwica, obejmując ponad 10 punktowe prowadzenie. Warto dodać, że gospodarze w ostatnich 5 minutach 2 kwarty zdobyli jedynie 3 punkty przy 13 Czarodziejów z Wydm. Do przerwy prowadziła Kotwica 31-43.

Po przerwie nadal przeważała Kotwica, a gospodarze mieli duże problemy ze skutecznością. Sporą przewagę pod koszami zdobywał Sadło, który trafiał spod kosza i zbierał piłki zarówno w ataku jak i obronie. Już po blisko 4 minutach kwarty objęliśmy ponad dwudziestopunktowe prowadzenie. Przedostatnia kwarta zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 40-65.

Ostatnią kwartę bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, odrabiając część strat. Po dobrych akcjach Dymały, Pawlaka i Kulona Czarodzieje z Wydm odrobili swoje ponad dwudziestopunktowe prowadzenie. W dalszej części meczu obraz gry nie ulegał zmianie i kołobrzeżanie powiększali swoją przewagę. Mecz zakończył się wygraną Energi Kotwicy 54-83. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Energa Kotwica Kołobrzeg 54:83
(23:20, 8:23, 9:22, 14:18)

Zetkama Doral Nysa: Nowakowski 14, Nowicki 12, Kowalski 10, Dawdo 6, Weiss 6, Krajniewski 3, Jeziorowski 2, Wojciechowski 1, Podejko 0, Szymański 0, Ziółko 0.

Energa Kotwica: Sadło 16, Wyszkowski 14, Kruszczyński 11, Kulon 9, Pawlak 9, Robak 9, Struski 8, Stankowski 4, Dymała 3, Wątroba 0.