W ramach akcji “Prędkość” zatrzymano ponad 30 kierowców- rekordzista przekroczył prędkość o 78km/h [FILM]

Warunki atmosferyczne za oknem nie sprzyjają, co niestety przekłada się bezpośrednio na prędkość z jaką kierujący poruszają się po drogach. W tym tygodniu na terenie naszego powiatu prowadzone były działania policyjne „Prędkość”.

Celem akcji było nie tylko ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, ale przede wszystkim uświadamianie kierowcom jak niezwykle istotne jest aby przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to ciągle jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W okresie działań policjanci nie tylko pełnili służbę na określonych posterunkach pomiaru prędkości, wytypowanych na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa w naszym mieście, ale również można było zauważyć ich przemieszczających się w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

 

DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ

DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ W AKCJI GRUPA SPEEDWarunki atmosferyczne za oknem nie sprzyjają, co niestety przekłada się bezpośrednio na prędkość z jaką kierujący poruszają się po drogach. W tym tygodniu na terenie naszego powiatu prowadzone były działania policyjne „Prędkość”.Celem akcji było nie tylko ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, ale przede wszystkim uświadamianie kierowcom jak niezwykle istotne jest aby przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to ciągle jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.W okresie działań policjanci nie tylko pełnili służbę na określonych posterunkach pomiaru prędkości, wytypowanych na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa w naszym mieście, ale również można było zauważyć ich przemieszczających się w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.Podczas działań funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki zatrzymali ponad 30 kierujących, którzy przekroczyli prędkość. Wśród nich byli tacy, którzy poruszali się z prędkością o 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h. Jadącego z nadmierna prędkością zatrzymali Policjanci z działającej na terenie powiatu kołobrzeskiego grupy Speed.Nadmierna prędkość nie tylko może skończyć się mandatem i zatrzymaniem uprawnień. Hamowanie przy dużej prędkości, znacznie wydłuża drogę hamowania, a te kilka cennych sekund i metrów, które może nam zabraknąć decyduje o tym czy dojdzie do tragedii, czy też zdołamy jej uniknąć.Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu Środa, 20 listopada 2019

 

Podczas działań funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki zatrzymali ponad 30 kierujących, którzy przekroczyli prędkość. Wśród nich byli tacy, którzy poruszali się z prędkością o 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h. Jadącego z nadmierna prędkością zatrzymali Policjanci z działającej na terenie powiatu kołobrzeskiego grupy Speed.
Nadmierna prędkość nie tylko może skończyć się mandatem i zatrzymaniem uprawnień. Hamowanie przy dużej prędkości, znacznie wydłuża drogę hamowania, a te kilka cennych sekund i metrów, które może nam zabraknąć decyduje o tym czy dojdzie do tragedii, czy też zdołamy jej uniknąć.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

 

Źródło: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments