W Politechnice Koszalińskiej trwa rekrutacja kandydatów na studia

24 kierunki studiów technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych oferuje Politechnika Koszalińska maturzystom w zbliżającym się roku akademickim. Główne atuty studiów to: kameralne warunki nauki, nowoczesny program kształcenia, bogata oferta praktyk i dobrze wyposażone laboratoria.

 

 

Szczycąca się ponad półwieczną tradycją Politechnika Koszalińska daje możliwość podjęcia studiów I stopnia (nauka kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera bądź licencjata), a także kontynuacji nauki na studiach II stopnia (tytuł magistra).

Trzy etapy rekrutacji
Studia zorganizowane są w ramach sześciu wydziałów, czyli miejsc, gdzie odbywa się nauka na konkretnych kierunkach oraz w filii uczelni w Szczecinku (we współpracy z firmą Kronospan kształcą się tam przyszli specjaliści przemysłu drzewnego). Studiować można w trybie stacjonarnym i – na większości kierunków – trybie niestacjonarnym.
Od początku czerwca br. trwa rekrutacja kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021. Rekrutacja została podzielona na trzy etapy i – jeśli wcześniej nie zostanie wyczerpana pula wolnych miejsc – potrwa do końca października br. (wyjątkiem są kierunki: Wzornictwo i Architektura Wnętrz, w przypadku których nabór będzie prowadzony do 14 października br.). Maturzyści mają do wyboru 24 kierunki studiów I stopnia.

Skutki ograniczeń
Ograniczenia, które są skutkiem zagrożenia koronawirusem oraz wynikające z tego zmiany w terminach egzaminów maturalnych sprawiły, że tegoroczna rekrutacja przebiega w nieco inny sposób, niż w latach poprzednich.
Obecnie o przyjęcie na studia ubiegają się przede wszystkim młodzi ludzie, którzy maturę zdali w poprzednich latach. Ale już za kilka tygodni, kiedy zostaną ogłoszone wyniki matur, formalności będą mogli wypełnić tegoroczni absolwenci.
– Proszę się nie martwić, poczekamy na wszystkich chętnych – zapewnia dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK i prorektor ds. kształcenia Politechniki Koszalińskiej, a zarazem rektor-elekt uczelni.

Bez wychodzenia z domu
O przyjęciu na studia I stopnia przesądzać będzie liczba punktów uzyskanych na egzaminach maturalnych. Tu również wyjątkiem są: Wzornictwo i Architektura Wnętrz, a także Filologia Angielska, gdzie dodatkowo obowiązują egzaminy wstępne. Jednak rekrutacja odbywa się elektronicznie.
Pierwszym etapem jest rejestracja, której kandydat musi dokonać poprzez stronę rekrutacji elektronicznej. Należy wnieść opłatę, a następnie kopie wydrukowanych i podpisanych dokumentów w wersji zeskanowanej lub elektronicznej trzeba przesłać komisji rekrutacyjnej. Trwa również rekrutacja kandydatów na wybrane kierunki II stopnia. Odbywa się ona na podstawie konkursu dyplomów ukończenia studiów I stopnia.

Szczegółowe zasady rekrutacji wraz z gotowymi formularzami są dostępne w zakładce Internetowa Rekrutacja Kandydatów: https://irk.politechnika.koszalin.pl/pl/offer/202021-Z/registration/

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments