Port Lotniczy Szczecin– Goleniów przygotowuje się do przyjęcia pierwszych pasażerów

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów przygotowuje się do przyjęcia pierwszych pasażerów i rozpoczyna kampanię reklamową #BEZWASNIEMANAS

 

Już od 01.06.2020 roku, samoloty PLL LOT zaczną latać na trasie Warszawa – Szczecin – Warszawa. Od lipca, swoje operacje wznawiają Ryanair, Wizz Air (od 03.07 – nowa trasa do Lwowa) oraz Norwegian.

Od sierpnia – SAS. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy będziemy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dlatego też, port lotniczy wraz z liniami lotniczymi podjął wspólne działania, aby latanie, pod względem COVID-19 było bezpieczne.

 

Linie lotnicze wprowadzają obowiązek noszenia maseczek, każdy samolot podlegać będzie dezynfekcji, zminimalizowane zostaną podawanie cateringu i sprzedaż pokładowa. Przemieszczanie się po pokładzie samolotu będzie ograniczone i możliwe tylko po uzyskaniu zgody personelu pokładowego. Samoloty wyposażone będą w filtry HEPA.

 

Również na lotnisku spotkamy się z „nową sytuacją”.  Z terminala pasażerskiego korzystać będą mogli tylko i wyłącznie pasażerowie, którym przed wejściem mierzona będzie temperatura. Osoby odprowadzające będą mogły się pożegnać na terenie parkingów. Wewnątrz terminala pasażerskiego obowiązkowe będzie noszenie maseczek oraz dezynfekowanie rąk przed i po kontroli bezpieczeństwa. Na terenie terminala pasażerskiego, w strefie przed jak i po odprawowej rozstawione będą punkty do dezynfekcji rąk. Codziennie, w godzinach nocnych dezynfekcji podlegać będzie cały terminal pasażerski.

Te wszystkie działania mają sprawić, że latanie będzie bezpieczne, a pasażerowie znów zapełnią lotnisko i samoloty z niego odlatujące. Zdajemy sobie sprawę, że cały proces przywracania „normalności” w lotnictwie potrwa pewien okres czasu.  Dlatego też, Port Lotniczy Szczecin – Goleniów rozpoczyna kampanię promocyjno – informacyjną #BEZWASNIEMANAS.

Podczas kampanii, którą zapoczątkował film na profilu FB https://pl-pl.facebook.com/SzczecinAirport/  chcielibyśmy zachęcać mieszkańców Pomorza Zachodniego do korzystania z naszego Regionalnego Portu Lotniczego.

Zachęcać do lokalnego patriotyzmu, poprzez który wspieramy nasze Zachodniopomorskie firmy.

LICZYMY NA WSZYSTKICH PAŃSTWA, BO   #BEZWASNIEMANAS

Fot.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments