Utrudnienia w trakcie przebudowy ulic w Kołobrzegu

Zakres tej inwestycji to przebudowa ulicy – od skrzyżowania Jana Pawła II z Waryńskiego i Sybiraków przez całą Plac 18 Marca i ul. Zwycięzców – do ulicy Solnej. Oprócz nowej ulicy wyremontowane zostaną chodniki, wybudowana ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz cała infrastruktura podziemna – wodno – kanalizacyjna oraz kanalizacja deszczowa.

Łączny koszt inwestycji to prawie 9,3 miliona z czego 8,5 to koszty ponoszone przez budżet i dofinansowane w wysokości 50 % z Funduszu Dróg Samorządowych, a 800 tysięcy to koszty przebudowy wod-kan pokryte przez MWiK.

Wykonawca już prowadzi prace na ulicy Zwycięzców. Ulica jest zamknięta a prace posuwają się szybko. Od 27 maja (choć spodziewamy się, że same prace zaczną się dzień lub dwa dni później) zamknięte zostanie skrzyżowanie Jana Pawła II z ulicami Sybiraków, Waryńskiego i plac 18 Marca aż do wysokości ulicy Piastowskiej. W miejscu obecnego skrzyżowania powstanie podłużne rondo, które ma nam znacznie ułatwić komunikację.

W związku z pracami zamknięty zostanie wjazd w ulicę Jana Pawła II – od skrzyżowania z ulicą Łopuskiego.

Co ważne:

  • zostanie pozostawione dojście dla pieszych, do funkcjonujących lokali usługowych przy Placu 18 Marca. Z ulicy Sybiraków do ulicy Jana Pawła dojście dla pieszych będzie możliwe istniejącymi alejkami Skweru Pionierów (żółta linia na mapie).
  • nie będą funkcjonowały przystanki Komunikacji Miejskiej przy ul. Jana Pawła II – te obok Policji. Autobus będzie jechał do końca ulica Łopuskiego a kolejny przystanek będzie przy ulicy Unii Lubelskiej.
  • taksówki będą mogły dojechać ulicą Jana Pawła aż do skrzyżowania z Sybiraków i Waryńskiego, a tam nawrócić wykorzystując zatokę autobusową.

Inwestycja ma trwać do 15 sierpnia 2020 r. W tej chwili nie ma żadnych sygnałów ze strony wykonawcy, że termin ten mógłby zostać zagrożony.

 

Fot. UM Kołobrzeg 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments