Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podczas wakacji

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

 

W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących po narkotykach. Odnotowano również dwa wypadki drogowe.

Kołobrzeska drogówka wspierana przez policjantów z garnizonu zachodniopomorskiego nie ustaje w walce z pijanymi kierowcami i piratami drogowymi.

Brak odpowiedzialności oraz wyobraźni to zachowania kierujących, którzy zostali zatrzymani przez drogówkę w naszym mieście. Ostatnie dwa dni policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu wyeliminowali z ruchu drogowego 2 kierujących po narkotykach.

W pierwszym przypadku mundurowi zatrzymali do kontroli 35-latka, który na ul. Szarych Szeregów kierował samochodem BMW. Po sprawdzeniu narkotestesterem okazało się, iż kierowca jest pod wpływem środka odurzającego. Drugi kierowca to 22-latek, który jechał volkswagenem ulicą Żurawia. Badanie wykazało, że kierował pod wpływem narkotyków i nie ma prawa jazdy.

Ostatnie dwa dni to też wypadki drogowe, gdzie na ul. Unii Lubelskiej doszło do potrącenia pieszego. Kierowca 80-latek z Kołobrzegu potrącił na przejściu dla pieszych mężczyznę w wyniku czego, doznał on obrażeń w postaci złamań żeber. Kolejny wypadek na ulicy Jasnej Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę.

Apelujemy o rozwagę na drogach. Nasi policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz przebywających turystów na terenie powiatu.

 

Foto.: KMP Szczecin

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments