Teatry uliczne

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z teatrem ulicznym. Niedziela 19.07.2020. godz. 16.00 oraz 22.00. Skwer Pionierów. Wstęp wolny.

 

O godz. 16.00 zaprezentujemy spektakl „Morskie opowieści” w wykonaniu Teatru Łata. Spektakl dla dzieci od lat 3.

 

„Morskie opowieści” opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie…

 

Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

 

„Morskie opowieści” to pełen humoru spektakl familijny, nawiązuje do slapsticku rodem z niemego kina – uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem.

 

 

Godz. 22.00 spektakl „Fin Amor” w wykonaniu Teatru Ewolucji Cienia.

 

„Fin Amor” to spektakl kostiumowy, który w warstwie fabularnej opowiada historię miłości Jego i Jej – bliżej nieokreślonych postaci, żyjących w dobie średniowiecza, wywodzących się z wyższych warstw społecznych. Ona – dama dworu , on – rycerz, który musi przejść określoną drogę aby sprostać kodeksowi rycerskiemu, a jednocześnie zasłużyć na względy swej wybranki serca. Przed oczyma widzów przewijają się obrazy ilustrujące narodziny uczucia, trudną walkę rycerza z napotykanymi podczas wędrówki pokusami, wreszcie upragnione zwieńczenie trudów i wyrzeczeń.

 

Inspiracją powstania spektaklu były dzieje Tristana i Izoldy oraz Lancelota i Ginewry – par najsłynniejszych literackich kochanków średniowiecza – autorzy próbowali stworzyć koncepcję miłości idealnej. Opowiadając historię pary zakochanych ludzi, opowiadają historię każdego wrażliwego człowieka. Bo któż z nas będąc zakochanym uświadamia sobie siły sprawcze, bądź przewiduje drogi rozwoju prawdziwego uczucia? Czyż miłość nie zaskakuje nas znienacka? Czy mamy na nią jakikolwiek wpływ? I czym jest miłość: ubóstwieniem kochanej osoby, pożądaniem, ofiarą z samego siebie, a może wzrostem duchowym pozwalającym stać się godnym tego uczucia? Ukazując bohaterów na osi odwiecznej opozycji: eros – agapa, stawiamy fundamentalne pytanie: czy prawdziwa miłość to Dążenie czy Spełnienie?

 

 

Foto.: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments