Otwarcie pierwszej nowoczesnej Pracowni Orange [FOTO]

W piątek 22 września w Rusowie uroczyście otwarto pierwszą w gminie, nowoczesną Pracownię Orange. Pracownia mieści się w świetlicy Wiejskiej „Melmak”.

 

 

Spośród 205 wniosków nadesłanych do konkursu wyłoniono 20 zwycięskich miejscowości, w których powstaną nowoczesne, multimedialne Pracownie Orange. Jedną z nich jest Rusowo. Dzięki utworzeniu pracowni, Świetlica Wiejska „Melmak” oraz społeczność lokalna, zyskali wyjątkowe miejsce sprzyjające realizacji pasji i zainteresowań, edukacji oraz organizacji życia publicznego.

 

Pracownia Orange w Rusowie została wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, trzy laptopy wyposażone w system operacyjny Windows, telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych, oprogramowanie antywirusowe, urządzenie wielofunkcyjne, konsolę z zestawem trzech gier dla dzieci i młodzieży, dwa zestawy Lofi Robotów, drukarkę 3D z filamentem, kaseton podświetlany z napisem Pracownia Orange, tabliczki naścienne z logotypem programu Pracowni Orange, biurka, krzesła. – Cieszę się, że w naszej miejscowości powstała tak piękna i wspaniale wyposażona pracownia.

 

Wierzę, że będzie ona miejscem, w którym dzieci, młodzież i dorośli będą zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje talenty – mówiła podczas otwarcia wójt gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska.

Podczas uroczystości otwarcia nagrodzono osoby, szczególnie zaangażowane w projekt. Wyróżniono nie tylko tych, którzy przygotowali wniosek do projektu, ale również osoby zaangażowane w remont. Na zakończenie każdy z uczestników mógł za darmo sprawić sobie karykaturę, którą wykonywali karykaturzyści, którzy odwiedzili Ustronie Morskie w ramach Spotkań z Satyrą i Karykaturą „Morka 2023”.

 

 

 

 

 

Foto: Ustronie Morskie 

 

EkoSmaki

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments