I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej kadetek i kadetów w Łebie

W dniach 10-12 listopada 2021 roku zawodnicy i zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski uczestniczyli w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej kadetek i kadetów w Łebie, zorganizowanym przez Akademie Siatkówki Pliński&Wika.

W ciągu trzech dni podopieczni UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozegrali kilka spotkań z mocnymi rywalami z całej Polski. Zawodniczki trenera Piotra Bogdanowicza zmierzyły się między innymi z zespołami z Gdańska, Rumii oraz Pucka. Po trzy dniowej rywalizacji dziewczęta zajęły 7 miejsce w turnieju, notując kilka wartościowych wyników, przy okazji zabierając bagaż doświadczeń.

W turnieju męskim mieliśmy natomiast dwóch przedstawicieli z klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski w kategorii kadeta. Zawodnicy trenera Dariusza Cholki po zaciętych spotkaniach w fazie grupowej i odniesieniu kilku zwycięstw znaleźli się w ścisłym finale turnieju, w którym o końcowym zwycięstwie decydował “bratobójczy” pojedynek. W ten sposób w I edycji turnieju zespoły z Kołobrzegu zajęły dwa pierwsze miejsca. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcel Kuczera, pierwszego zespołu Mateusz Romaniuk, a drugiego Filip Kawiński.

Turniej jest etapem przygotowań kołobrzeskich zespołów do rozgrywek ligowych.

Źródło: Powiat Kołobrzeski