Cykl spotkań z młodzieżą w szkołach “Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” [FOTO]

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadził cykl spotkań z młodzieżą w szkołach. Spotkania zorganizowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. ”Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

W ubiegłym tygodniu Asystent z Wydziału Prewencji ds. Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odwiedził uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu oraz I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

Policjant podczas spotkania omówił kampanię edukacyjną „Narkotyki i Dopalacze Zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji . Kampania ma za zadanie uzmysłowienie młodym ludziom zagrożeń płynących z zażywania dopalaczy.

Mając styczność z dopalaczami trzeba mieć na uwadze, że nie jest to zabawa a ogromne ryzyko, które często rujnuje zdrowie a w najtragiczniejszych przypadkach jest przyczyną śmierci.

 

 

Substancje zawarte w dopalaczach niszczą ludzki organizm: mózg, serce, narządy wewnętrzne. Człowiek będący pod wpływem dopalaczy traci kontrolę nad swoim zachowaniem i stanowi zagrożenie dla otoczenia.

Ponadto prelekcja została poszerzona o zagadnienia z „Cyberprzemocy”i fonoholizmu podczas której mundurowy uświadamiał młodzież, że poza korzyściami jakie dają elektroniczne środki komunikacji, kryją się w nich również zagrożenia, wynikające z niewłaściwego ich wykorzystania.

Mundurowy na koniec spotkania opowiedział o kliku ważnych aspektach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się ferii zimowych.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments