Cenny punkt w meczu z Bielawianką

Na najdłuższy w tym sezonie wyjazd do Bielawy nasz zespół udał się osłabiony brakiem naszych czterech mocnych punktów.

 

Sprawy zawodowe i prywatne nie pozwoliły pojechać Marcie Krakowskiej, Idze Chmielewskiej i Anicie Janik, zaś Kinga Kosakowska dopiero wraca do gry po urazie i wzięła udział tylko w końcówce spotkania.

Mimo to, pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Rzut rożny dobrze bity przez Anię Tabaczyk i bramka Patrycji Falborskiej szybko zmusiła Bielawiankę do przewartościowania swoich planów na ten mecz. Jeszcze w trakcie pierwszej połówki jeden z naszych szybkich ataków wykończyła Agnieszka Fecycz i przerwę witaliśmy z ładnym dwubramkowym prowadzeniem.

Bielawianka miała kilka swoich sytuacji, po jednym ze strzałów z dystansu i interwencji naszej bramkarki piłka wylądowała na poprzeczce, ale generalnie większość ataków przeciwniczek najczęściej były kasowane sprawnie i bez większego zagrożenia.

Drugą połówkę mocno rozpoczęła Agnieszka Fecycz, odbierając piłkę pod polem karnym Bielawianki, jednak ta akcja zakończyła się na słupku. Stopniowo nam zaczęło brakować sił, do głosu zaczęły dochodzić rywalki, aż w końcu wyrównały stan meczu, a gole na ich konto wpadały w bardzo pechowych sytuacjach (rzut karny po faulu na zawodniczce nie będącej przy piłce, a później próba przecięcia dośrodkowania zakończona w samym oknie naszej bramki).

Pozostaje niedosyt, bo można było pokusić się o trzy punkty, jednak biorąc pod uwagę naszą wąską kadrę na ten wyjazd oraz długość podróży – doceniamy ten punkt.

Zwłaszcza, że tabela w tym sezonie jest bardzo płaska – między pierwszym i siódmym miejscem są tylko 4 punkty różnicy. My tracimy aktualnie trzy punkty do prowadzącego WAP-u Włocławek i oczekujemy na najbliższy mecz z drugim w tabeli Medykiem II Konin.

BIELAWIANKA BIELAWA vs AP KOTWICA KOŁOBRZEG 2:2

Bramki:

4′ 0-1 Falborska
36′ 0-2 Fecycz
71′ 1-2 Tylak (rzut karny)
77′ 2-2 Wziątek (samobójcza)

Skład: Zaklika – Biskupska, Wziątek, Szczygielska, Włodarczyk, Tabaczyk, Kowalczuk, Falborska, Szczepańska, Fecycz, Fidos

Zmiana:

77′ Kosakowska -> Szczepańska

Żółta kartka:

Fidos (AP Kotwica)

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments