Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Działania kołobrzeskiej grupy “SPEED”

W ubiegłym miesiącu policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego kołobrzeskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali 11 praw jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h.

 

Decyzją Komendanta Głównego Policji, na terenie całego kraju we wszystkich województwach utworzone zostały zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu zespół “SPEED” tworzą policjanci ruchu drogowego z największym doświadczeniem, którzy do służby wyjeżdżają radiowozami nieoznakowanymi z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

W miesiącu wrzesień policjanci z kołobrzeskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania 11 nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci skontrolowali 133 samochody z czego 68 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość . Mundurowi nałożyli 100 mandatów karnych głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i inne wykroczenia. Zatrzymano jednego kierowcę który był pod wpływem alkoholu.

 

 

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments