Blisko 29 milionów złotych wsparcia unijnego. Poprawią kwalifikacje pracowników [FILM]

KoszalinInfo TV: W ramach podpisanej w piątek (8 listopada) umowy na realizację projektu „Usługi rozwojowe kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa” Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (KARR) wsparciem zostanie objętych 4.200 osób. W tym gronie będzie 500 o niskich kwalifikacjach i 1.050 w wieku 50+. Wartość projektu to ponad 34 mln zł.

Blisko 29 milionów dofinansowania otrzyma KARR z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, dzięki którym pracownicy aż tysiąca firm uzupełnią i podniosą swoje kwalifikacje. Porozumienie dotacyjne zawarli: wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i prezes spółki Natalia Wegner.

To kontynuacja działań. Poprzednia edycja konkursu pokazała, że przedsiębiorcy chętnie korzystają z tego typu wsparcia. W Zachodniopomorskiem przeszkolenie przeszło 11.753 pracowników z 3.494 przedsiębiorstw. Wśród nich było 1.901 pracowników było w wieku 50+ , a 4.799 o niskich kwalifikacjach.

 

 

W Zachodniopomorskiem za przebieg programu odpowiada dwóch operatorów: KARR i Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP), u których przedsiębiorcy będą mogli złożyć dokumenty rekrutacyjne, aby wybrać szkolenia i kursy. Te w Bazie Usług Rozwojowych podzielone są na kategorie, na przykład Ekologia i rolnictwo, Informatyka i telekomunikacja, Języki, Medycyna i uroda, Prawo jazdy, Techniczne. Po zakończeniu przedsiębiorca otrzyma od operatora refundację poniesionych kosztów w wysokości od 50 do 80 procent, w zależności od profilu osób korzystających ze szkolenia. Łączna wartość zaplanowanych działań to ponad 57,5 mln zł.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments