Świąteczny prezent od czarodziei z wydm

W ostatniej kolejce I rundy zasadniczej koszykarze Energa Kotwicy Kołobrzeg podjęli zespół Górnik Trans.eu Wałbrzych, który ulokował się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, o czym świadczy jej wynik końcowy – 23:23.

Decydująca okazała się jednak druga kwarta, w której przez pierwsze 7 minut gospodarze zaliczyli bardzo dobrą serię 31:3, pozwalającą na zbudowanie solidnej przewagi. Od początku było wiadomo, że Kotwicę czeka trudna przeprawa- stosunek ilości fauli gospodarzy do gości wyniósł 24:22 w całym spotkaniu. Warto dodać, że czterech zawodników zostało ukaranych przewinieniami technicznymi (P.Przyborowski, R.Glapiński, H.Kruszczyński, S.Ryżek 2 razy), a trzech niesportowymi (D.Janiak, J.Der, K.Spała).

Po przerwie, w drugiej połowie meczu wałbrzyszanie zaczęli odrabiać straty- zbliżyli się nawet do dwunastu oczek. Oba zespoły grały na podobnej skuteczności i statystycznie od siebie nie odstawały. Przewaga wypracowana w drugiej kwarcie przez “Czarodziei z wydm”pozwoliła jednak dowieść wygraną do końca i wyrwać cenne 2 punkty.

– Przed meczem z Górnikiem Wałbrzych każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego, że jest to bardzo ważne spotkanie, zarówno dla nas, dla klubu czy dla kibiców. Bardzo cieszy mnie fakt, że udźwignęliśmy presję i zdecydowanie pokonaliśmy wyżej notowanego przeciwnika – mówi Daniel Grujić. – Początek sezonu nas nie rozpieszczał, ale mecze takie jak ten pokazują jaki drzemie w nas potencjał – dodaje.

Najlepiej punktującym zawodnikiem dla naszego zespołu był Jakub Zalewski- 25 punktów (6/9 za 3) i 3 asysty. Pod koszem wspierał go Przemysław Wrona, który do tego dorobku dołożył 10 oczek, 7 zbiórek i 2 razy skutecznie zablokował przeciwnika. Z kolei Daniel Grujić zakończył spotkanie z 17 punktami i 3 razy celnie przymierzył z dystansu.

W drużynie gości bardzo dobre zawody rozegrał Hubert Kruszczyński, który zanotował 17 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty. Pomagali mu Rafał Glapiński oraz Piotr Niedźwiedzki. Pierwszy z nich dołożył 16 punktów i 4 asysty, natomiast drugi, 15 punktów i 12 zbiórek, zaliczając double-double.

Energa Kotwica Kołobrzeg va Górnik Trans.eu Wałbrzych 95:80
(23:23 | 36:11 | 26:30 | 10:16)

Dla Kotwicy punktowali: J.Zalewski 25, D.Grujić 17, Ł.Bodych 14, P.Wrona 10, P.Przyborowski 10, D.Janiak 9, S.Ryżek 9, J.Stanios 2, P.Lasota 2, A.Suliński 0.