50 milionów złotych w niespełna 11 minut. Przedsiębiorcy walczyli o wsparcie

Nabór do Zachodniopomorskiego Pakietu Grantowego zakończył się po niecałych 11 minutach. System został zamknięty po wyczerpaniu 130% alokacji przeznaczonej na udzielenie grantów.

 

 

Wpłynęło 2007 wniosków na łączną kwotę 64 182 149,07 zł.

Spodziewaliśmy się, że nabór zakończy się bardzo szybko, gdyż zainteresowanie konkursem było duże. Nie jestem zwolennikiem zasady grantów w formule „kto pierwszy, ten lepszy”, ponieważ pomoc nie zawsze trafi do tych, których kryzys dotknął najmocniej. Ale takie były reguły konkursu opracowane w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej dla wszystkich regionów, które zadeklarowały udział w tej firmie wsparcia. Cieszę się, że mogliśmy po raz kolejny pomoc przedsiębiorcom i zachęcam do obserwowania informacji o kolejnych konkursach na inwestycje i odtwarzanie miejsc pracy po COVID-19 – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Za przeprowadzenie konkursu odpowiadał Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Nabór do pakietu grantowego zakończył się 17 sierpnia 2020 r. o godz. 08:40:39.
Granty na kapitał obrotowy są tylko częścią Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Wsparcie firm w czasie kryzysu wywołanego pandemią uzupełnia oferta pożyczek płynnościowych o wielkości do 250 tys. złotych, które oferowane są u wielu pośredników w regionie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju. Ponadto środki unijne w dyspozycji Zarządu Województwa wspierają utrzymanie miejsc pracy, finansując „postojowe”.

Marszałek Olgierd Geblewicz zapowiada także, że czynione są wysiłki, by kolejne pieniądze dla przedsiębiorców, tym razem na inwestycje, mogły trafić jeszcze jesienią br. Trwają negocjacje z Komisją Europejską.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments