Zwycięstwa kołobrzeskich siatkarzy

23 stycznia siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski pokonali na wyjeździe UKS Żak Krzeszyce 3:2 (25:17,21:25,23:25,25:23,15:12).

Znakomity początek i prowadzenie 9:0 Kołobrzeżanie zaskoczyli gospodarzy mocną zagrywką i grą blok obrona i nie oddali inicjatywy już do końca tego seta.

Drugi set to gra punkt za punkt do wyniku 15:15, tu nastąpiła seria czterech szkolnych błędów zawodników UKS OPP Powiat Kołobrzeski (dogranie na drugą stronę siatki, atak w aut i złe przyjęcie). Doświadczeni gospodarze nie oddali już prowadzenia do końca seta.

W trzeciej partii znowu dobra zagrywka i gra blok obrona dały prowadzenie 8:1. Tu nastąpiło rozprężenie i seria błędów w przyjęciu libero (4) rozbiły grę i doprowadziły do nerwowej końcówki, w której szczęście dopisało gospodarzom.

Najbardziej zacięty przebieg miał 4 set, akcja za akcję, prowadzenie przechodziło ze strony na stronę. W końcówce kołobrzeżanie wrócili do dobrej gry blok obrona.

Set 5 to wymiana ciosów do wyniku 3:3. Tu przewagę zaczęli zdobywać zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Decydujący moment to cztery dobre akcje przy wyniku 9:7.

Uzyskanej przewagi goście nie oddali do końca.

MVP spotkania został wybrany Mariusz Kowalik .

W Kolejnym meczu (30 stycznia) kołobrzeżanie podejmowali A. Z. Iwaniccy Gubin. Nasza drużyna ma szczęście do pięciosetowych meczy – szczęśliwie także pokonaliśmy przeciwników 3:2 (16:25,25:18,25:21:20:25,15:12).

Niesamowicie zacięty i obfitujący w efektowne akcje z obu stron. Pierwszy set to znakomita zagrywka gości oraz perfekcyjne przyjęcie, co w efekcie dało pewne zwycięstwo drużynie z Gubina.

W secie drugim trenerzy zespołu z Kołobrzegu zaordynowali zmianę zagrywki na flot. Dało to efekt punktowy i wygraną seta.

W secie trzecim kołobrzeżanie kontynuowali swoją taktykę i pewnie wygrali.

Początek czwartego seta to dobra gra do wyniku 12:8, przy którym nastąpiła seria sześciu błędów własnych w odbiorze i ataku. Goście przejęli inicjatywę i wygrali partię.

W piątym secie trenerzy gospodarzy przeorganizowali ustawienie zespołu i po zmianie stron przy wyniku 8:7 dla gości kołobrzeżanie przeprowadzili pięć udanych akcji: blok, obrona zakończonych skuteczną kontrą i wygrali seta do 12.

Najlepszym zawodnikiem spotkania MVP wybrano Marcina Subla.

Źródło.: UM Kołobrzeg