Zespół, który połączył pokolenia- IRA zagra w koszalińskim Event Center G38

Już 13 grudnia 2019 r zapraszamy na Koncert grupy Zespół IRA // support HLA4transplant

Formacja zaprezentuje koszalińskiej publiczności swoje największe przeboje, które podbiły już serca kilku pokoleń polskich fanów rocka.

Publiczność rozgrzeje zespół HLA4transplant

Koncert odbędzie się w Koszalinie w Event Center G38 przy ul. Gnieźnieńskiej 38.

Bilety już dostępne pod linkiem www.kupbilecik.pl/imprezy/42527/Koszalin/IRA
I PULA 59 zł WYPRZEDANA
II PULA 69 zł WYPRZEDANA
III PULA 79 zł
Bilety do nabycia online oraz w stacjonarnym punkcie Ambasada Koszalin przy ul. Wańkowicza 82.

18:00 – otwarcie drzwi
20:00 – początek koncertu

Trzy dekady aktywności scenicznej, 11 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od trzydziestu lat zajmuje czołowe miejsce na polskich listach przebojów.

Pochodzący z Radomia zespół powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu. Choć na przestrzeni lat grupa zmieniała swój styl, odchodząc od havy metalu w kierunku rocka i pop rocka, jedno nigdy się nie zmieniło – Artur Gadowski i jego ekipa nieustannie królują w sercach polskich słuchaczy, gromadząc pod sceną tłumy fanów.

W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, która w październiku uzyskała status “Złotej Płyty”, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel “Wybacz” w sierpniu 2016 uzyskał status “Platynowego Singla”.

W listopadzie 2018 światło dzienne ujrzała książka “IRA. Bo jest paru ludzi” autorstwa Waldemara Buczkowskiego, opowiadająca historię zespołu. “To łapiąca za gardło historia młodzieńczego marzenia o zespole rockowym, o którym będą mówić wszyscy, oraz o jego realizacji. To także znakomicie napisana opowieść o wiecznym życiu w trasie oraz o wzlotach i upadkach, kłótniach i przyjaźniach grupy muzyków będących ze sobą bliżej niż rodzina.”

Mimo upływu dekad formacja jest w znakomitej formie koncertowej, o czym już 15 grudnia ponownie będą mogli przekonać się wszyscy uczestnicy koncertu w Stodole!

 

Fot. FB/ Event Center G38

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments