XX Międzynarodowy Festiwal “Muzyka w Katedrze”

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal “Muzyka w Katedrze” 30.07.2020-27.08.2020.

 

XX Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze”

30.07 – 27.08.2020 Bazylika w Kołobrzegu, czwartki godz. 20.30

FESTIWAL POD HONOROWYM PATRONATEM

Anny Mieczkowskiej – Prezydenta Miasta Kołobrzeg

Edwarda Dajczaka – ks. Biskupa Ordynariusza Diecezji Koszalińsko –Kołobrzeskiej

 

Na koncerty zbliżającej się jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze”, wyjątkowej z uwagi na okoliczności, zapraszamy znakomicie ujmującymi sytuację słowami dyrektora artystycznego festiwalu Przemysława Kieliszewskiego zamieszczonymi w folderze programowym.

„Szanowni Państwo

Jesteśmy! Witamy Państwa serdecznie! Emocje związane ze spotkaniem artystów i publiczności po okresie długiego postu są ogromne. Dlatego doświadczą Państwo wielu wzruszeń i ogromnej radości! Los jest przewrotny, ale za to my kreatywni. Jubileuszowa edycja festiwalu jest krótsza, ale intensywna, międzynarodowa, znakomita! Klamrą są występy solistów londyńskiej orkiestry Covent Garden Opera oraz Deutsche Oper Berlin. W skład Poznań Brass Quintet wchodzą też soliści Opery i Teatru Muzycznego. Mamy wielkie nazwiska polskiej muzyki klasycznej: Roman Perucki, Tomasz Tomaszewski z Polish String Quartet Berlin, Łukasz Długosz i Łukasz Kuropaczewski. Ale przede wszystkim zjawia się gwiazda – Avi Avital – urodzony w Izraelu najwybitniejszy dziś mandolinista na świecie, nagrywający dla Deutsche Grammophon.

W czasie epidemii powstał piękny tekst piosenki: Dostaliśmy darowany czas, by spojrzeć móc w nas i w głąb siebie. (…) i zrozumieć raz i wreszcie wiedzieć: co jest ważne, co nieważne, co potrzebne, co odważne, co prawdziwe jest, co nie, co jest dobre, a co złe.

Czytamy poezję, słuchamy muzyki. To skłania nas do bezinteresowności. To sprawia, że jesteśmy ludźmi. Doceniajmy to bardziej! Dlatego tak dobrze, że Prezydent Kołobrzegu i Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury zorganizowali mimo wszystko ten jubileuszowy Festiwal. Dziękuję! Zapraszamy!”

Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Przemysław Kieliszewski

Kalendarium koncertów

30 LIPCA Koncert Inauguracyjny

PERŁY BAROKU

Covent Garden Soloists – soliści/liderzy Covent Garden Opera House w Londynie z towarzyszeniem liderów Baltic Neopolis Orchestra

Vasko Vassilev- skrzypce/prowadzenie

Soh Yon Kim – skrzypce

Henry Douglas Chandler- skrzypce

Andriy Viytovych – altówka

Christopher David Vanderspar – wiolonczela

Tony Hougham- kontrabas

KONCERT W RAMACH VI BALTIC NEOPOLIS FESTIVAL

6 SIERPNIA

MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE

Roman Perucki – organy

Łukasz Długosz – flet

13 SIERPNIA

KLASYKA NA BIS

Poznań Brass Quintet

Paweł Zadrożniak – trąbka, trąbka piccolo, kornet

Sławomir Framski – trąbka, flugelhorn

Damian Lotycz – waltornia

Tomasz Kaczor – puzon

Jacek Kortylewicz – tuba

20 SIERPNIA

Avi Avital – mandolina

Łukasz Kuropaczewski – gitara

MOST KULTURALNY POZNAŃ – KOŁOBRZEG

27 SIERPNIA Koncert finałowy

POLISH STRING QUARTET BERLIN

Tomasz Tomaszewski (I skrzypce)

Piotr Prysiażnik ( II skrzypce)

Sebastian Sokół (altówka)

Maryjka Pstrokońska-Mödig (wiolonczela)

 

Wszystkie koncerty są biletowane. Bilety: 30.07 i 20.08: 40 zł normalne, 35 zł ulgowe (dzieci, młodzież, emeryci i renciści). Bilety: 6.08, 13.08, 27.08: 30 zł normalne, 25 zł ulgowe.

 

Bilety do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1 oraz przy wejściu do Bazyliki w czwartki godzinę przed koncertem. Bilety także na stronie www.kupbilecik.pl.

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments