Ustronie Morskie ze wsparciem na drogę dojazdową do gruntów rolnych

Dzięki środkom z budżetu województwa gmina Ustronie Morskie przebuduje drogę prowadzącą do gruntów rolnych. Umowę gwarantującą nadmorskiemu samorządowi dofinansowanie drogowej inwestycji podpisze w poniedziałek, 7 maja 2018 roku, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

 

Inwestycja gminy Ustronie Morskie jest IV etapem przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowościach Gwizd – Grąbnica – Ustronie Morskie. Poprzednie etapy również realizowane były przy pomocy środków Województwa pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji. W tym roku przebudowany zostanie kluczowy dla lokalnej społeczności odcinek dróg o łącznej długości ponad 1,2 km, położony pomiędzy Ustroniem Morskim a miejscowością Gwizd. Dotacja z budżetu Województwa na to zadanie stanowi ok. 25% całkowitych kosztów przebudowy i wynosi blisko 380 tys. zł.

Kwota przeznaczona w tym roku z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na budowę lub przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych to ok. 6 mln zł. Pozwoli ona na budowę lub modernizację blisko 50 km zachodniopomorskich dróg. Wsparcie udzielane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego to środki pochodzące z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

 

 

Fot. ustronie-morskie.pl

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments