Trzeba utrzymać dobrą passę

Po ważnej wygranej w hali Milenium czeka nas wyjazd do Łowicza, by zmierzyć się z miejscowym Księżakiem. Drużyna z Łowicza po nieudanym poprzednim sezonie obecnie zajmuje 6 miejsce w tabeli.

Najlepszym strzelcem Księżaka ze średnią ponad 14 punktów na mecz jest rzucający Piotr Robak, który dwa ostatnie sezony spędził w ekstraklasie. Dla wielu kontrakt Robaka z Księżakiem był dużym zaskoczeniem. Oczywiście Księżak to nie tylko Robak. Trzeba pamiętać również o takich zawodnikach jak Kobus, Ratajczak czy Grod, który jest trzecim zbierającym ligi ze średnią ponad 10 zbiórek na mecz. Patrząc na statystki drużyny mocną stroną podopiecznych Spychały jest skuteczność rzutów za 2 punkty. Zdobywają średnio 86 punktów na mecz co jest trzecim wynikiem w lidze. Z pewnością problemem Księżaka jest duża ilość strat średnio 15,8 na mecz.

Patrząc na historię pojedynków obu drużyn na cztery spotkania wszystkie wygrała Kotwica. Bilans w Łowiczu to dwa zwycięstwa zero porażek. Mamy nadzieje, że Czarodzieje z Wydm podtrzymają dobrą passę pojedynków z Łowiczem. Mecz transmitowany będzie na You Tube przez portal Łowicz 24. Początek meczu w sobotę o godzinie 18:00. Kołobrzeską koszykówkę wspiera Grupa Energa SA.

Ciekawostki statystyczne:

Łukasz Bodych potrzebuje 18 punktów, aby mieć 1200 w barwach Kotwicy
Hubert Kruszczyński potrzebuje 19 punktów, aby mieć 100 w barwach Czarodziejów
Jakub Stanios potrzebuje 18 punktów, aby mieć 400 w barwach Kotwicy]

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments