Szykujemy się na wzrost zakażeń koronawirusem! Nowe zasady funkcjonowania szpitali

Wojewoda zachodniopomorski, na podstawie ustawy z 2 marca 2020 dot. zwalczania COVID-19, wydał szpitalom na terenie Pomorza Zachodniego polecenie wprowadzenia nowych zasad organizacji pracy na izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych.

 

Zgodnie z poleceniem, praca izby przyjęć oraz szpitalnego oddziału ratunkowego ma zostać zorganizowana w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób, przebywających na SORach lub izbach przyjęć. Szpitale mają wydzielić strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 prezentujących objawy infekcji. Wszystkie szpitale obowiązuje także algorytm postępowania – tzw. triaż w szpitalach niezakaźnych opracowany przez Ministerstwo Zdrowia i Konsultanta Krajowego. Triaż zawiera wytyczne dot. segregacji pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O EPIDEMII ZNAJDZIESZ W NASZEJ ZAKŁADCE KORONAWIRUS

 

Do tej pory przed zachodniopomorskimi szpitalami stanęły 22 polowe izb przyjęć, w specjalnych namiotach pneumatycznych rozstawionych przez strażaków. Jeśli szpital nie może wydzielić osobnego pomieszczenia na triaż – jest on przeprowadzany w polowych izbach przyjęć.

Polecenie wojewody podyktowane jest koniecznością minimalizowania ryzyka zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w szpitalach na terenie Polski.

– Uwzględniając stan zagrożenia epidemicznego wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego i pacjentów szpitali, ścisłe zasady przyjmowania pacjentów pozwolą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.
Dodatkowo cały personel szpitala, wchodzący na teren szpitala, ma mieć wykonany obowiązkowy pomiar temperatury ciała.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments