Spektakl “Wieczór niekonwencjonalny prosto z pamięci” Teatr Kameralny ze Szczecina

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spektakl „Wieczór niekonwencjonalny prosto z pamięci” w wykonaniu Teatru Kameralnego w Szczecinie.

 

 

13.03.2021 (sobota), godz. 19.00, sala widowiskowa

Bilety: 40 zł (normalne), 35 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca)

 

„Wieczór niekonwencjonalny prosto z pamięci” to zabawne monologi, piosenki i skecze w wykonaniu wybitnych, szczecińskich aktorów Michała Janickiego, Adama Dzieciniaka oraz Adrianny Szymańskiej.

Michał Janicki – aktor Teatru Polskiego od roku 1992. Związany z Czarnym Kotem Rudym – teatralną Sceną Kabaretową. Ukończył 4-letnie Studio Wokalno-Aktorskie w Teatrze Muzycznym w Gdyni, pod dyr. Jerzego Gruzy. Uczeń Henryka Bisty i Małgorzaty Ząbkowskiej. Zadebiutował w roku 1988, na deskach Małej Sceny Teatru Muzycznego rolą Bohatera , w spektaklu „Kartoteka ” Stanisława Różewicza w reżyserii Małgorzaty Ząbkowskiej. Związany także z teatrem im Wilama Horzycy w Torunia. Dyrektor Artystyczny Teatru Kameralnego Szczecińskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Za debiut na deskach Teatru Polskiego otrzymał Nagrodę Publiczności.

Adam Dzieciniak – aktor Teatru Polskiego od roku 1987. Związany z Czarnym Kotem Rudym – teatralną Sceną Kabaretową. Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Zadebiutował w roku 1979 rolą Koziołka w spektaklu „Alarm za kulisami” w Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku, w reżyserii Zofii Miklińskiej. Aktor zawodowo związany z teatrami: Dramatycznym w Słupsku, Dramatycznym w Elblągu, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze oraz Teatrem Kameralnym w Szczecinie.

Adrianna Szymańska – ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występowała na deskach gdyńskich scen: Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej, Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza, Teatru Stajnia Pegaza. Laureatka nagród: Aktorskiej na Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie i na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych oraz Pierwszych Nagród na elbląskich festiwalach Małych Form Teatralnych i Festiwalu Piosenki Aktorskiej. W latach 2008 – 2014 była aktorką Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Ważniejsze role to: Mary Smith („Mayday”, reż. Grzegorz Chrapkiewicz), Agata („Miki Mister DJ”, reż. Jan Peszek), Julia („Romeo i Julia”, reż. Cezary Domagała), Calineczka („Calineczka”, reż. Andrzej Ozga). Od 2014 w zespole Teatru Polskiego w Szczecinie. Współpracuje także z Teatrem Kameralnym.

 

 

Źródło.: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments