Seminarium So-Kyokushin Karate-do

W dniach 11-13.06.2021 Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA, kierowany przez sensei Radosława Ambroziaka był gospodarzem i organizatorem Ogólnopolskiego Seminarium So-Kyokushin Karate-do.

 

Do Szczecina zjechało się 130 karateka z 30 ośrodków z terenu całego kraju, a wśród nich takie osobistości jak shihan Krzysztof Borowiec, shihan Józef Pietras, shihan Piotr Zembrzuski oraz shihan Mariusz Godoś.

Z Kołobrzegu w seminarium wzięło udział osiem osób: Julia Iwan, Kornelia Downarowicz, Elżbieta Downarowicz, Katarzyna Żybura, Daniel Wielosz, Krzysztof Pomorynko, Marek Doroszkiewicz i Paweł Falko. Keiko ukierunkowane były na doskonalenie taktyki i techniki prowadzenia walki. Jednym z elementów treningów były zajęcia z mistrzami aikido, którzy nauczali uczestników seminarium w jaki sposób skutecznie stosować dźwignie, chwyty oraz bronić się przed atakiem nożem.

Wiedza zdobyta w tym zakresie pozwoli nam na zgłębienie bunkai kata kyokushin. Całe seminarium przebiegło w przyjacielskiej i wręcz rodzinnej atmosferze, która miała swoją kulminację podczas uroczystej kolacji “Sayonara” trwającej do białego rana. Zwieńczeniem seminarium był pięciogodzinny egzamin na stopnie mistrzowskie zawierający test umiejętności i wiedzy z zakresu kihon, idogeiko, kata, tamashiware i kumite, zakończony indywidualnym spotkaniem uczestnika egzaminu z komisją, podczas którego przedstawione zostały wszelkie spostrzeżenia dotyczące przebiegu testu.

Ogromnym zaszczytem było powołanie do składu egzaminacyjnego sensei Pawła Falko, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie części egzaminu dotyczącego wszystkich technik nożnych (geri).

 

 

 

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments