Plaże, imprezy i promocja na spotkaniu z branżą [FOTO]

W Hotelu Havet***** w Dźwirzynie dyskutowano dziś o przygotowaniu do sezonu letniego. Spotkanie prowadził zastępca wójta Jerzy Wolski, a udział w nim wzięli urzędnicy, dyrekcja GOSTiR-u oraz przedsiębiorcy branży turystycznej, głównie z Dźwirzyna i Grzybowa.

Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Zbigniew Pilipów omówił przebieg gminnych inwestycji w tych nadmorskich miejscowościach. Oczywiście w centrum uwagi znalazło się Centrum Sportów Wodnych na Jeziorze Resko. Choć prace przy budowie przebiegają nie bez problemów, to ich zakończenie ma nastąpić z końcem maja. To, jak będzie ono funkcjonowało, przybliżył komandor UKŻ Błękitni Mariusz Górnisiewicz. Równie ważnymi miejscami w trakcie sezonu będą plaże, kąpieliska i obiekty sportowe oraz rekreacyjne. To jak będą funkcjonowały opowiedział nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie Grzegorz Czachorowski. Przedsiębiorcy zapoznali się też ze szczegółami realizowanego przez gminę wraz z zagranicznymi partnerami z Niemiec i Litwy projektu Baltic For All (przeczytaj więcej).

Przedstawiono także kalendarz imprez letnich. Wśród z nich znajdą się Regaty Admirals Cup, Żeglarskie otwarcie Lata, Festiwal Zupy Grzybowej, Wielkie Wesele, Festiwal Smaczna Ryba i wiele innych. Na scenach zagoszczą między innymi Jula, Mateusz Gessler czy Kombii. Wszystko pod patronatem projektu Eska Summer City. Nie zabraknie też wydarzeń sportowych oraz tradycyjnego Biegu Ku Słońcu. Szczegółowy kalendarz wydarzeń zamieścimy dla Państwa w najbliższym czasie. O gminie będzie głośno nie tylko za sprawą Radia Eska, ale też Złote Przeboje i ekranach kin Helios. Przedsiębiorcy mieli również szereg pomysłów na promocję gminy, ze szczególnym wykorzystaniem nowoczesnych i powszechnych narzędzi takich jak Facebook czy dedykowane strony internetowe. Mamy nadzieję, że wszystkie cenne pomysły będzie można wcielić w życie. Dziękujemy za wszystkie i zapraszamy do dalszej współpracy.

Fot. Gmina Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments