Pierwsze wzmocnienia Kotwicy

Piotr Śmigielski (191 cm, 31 lat) to zawodnik grający na pozycji rzucającego oraz niskiego skrzydłowego. Piotr jest bardzo doświadczonym graczem czego dowodem jest 6 sezonów gry w ekstraklasie między innymi w Treflu Sopot i Dąbrowie Górniczej. Ostatni sezon spędził on w Czarnych Słupsk, z którymi wywalczył awans do Energa Basket Ligi.

 

 

Nasz nowy zawodnik był jednym z liderów słupszczan, a jego bardzo dobra gra została nagrodzona przez trenerów ligi, którzy wybrali go MVP Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w poprzednim sezonie. Jesteśmy przekonani, że Piotr wniesie do naszej drużyny wiele doświadczenia i będzie jednym z liderów Kotwicy w sezonie 2021/22. Piotrze witamy na pokładzie Kotwicy.

Kolejnym nabytkiem Kotwicy jest Mikołaj Kurpisz (203 cm, 23 lata) grający na pozycji silnego skrzydłowego. Ma on na swoim koncie występy w Energa Basket Lidze w barwach HydroTrucku Radom oraz drużyny z Sopotu. Właśnie w Radomiu rozpoczął on poprzedni sezon skąd przeniósł się w trakcie rozgrywek do Słupska. Wzmocnił on strefę podkoszową, grając średnio 17 minut na mecz zdobywając prawie 6 punktów i ponad 4 zbiórki na mecz. Wielu kibiców może pamiętać Mikołaja z gry w 1 lidze w drużynie Biofarmu Poznań, gdzie w sezonie 2018/19 zdobywał blisko 13 punktów oraz 9 zbiórek na mecz. Mikołaju witamy na pokładzie Kotwicy.

Trzecim wzmocnieniem Czarodziejów z Wydm jest Damian Pieloch (195 cm, 32 lata) grający na pozycji niskiego skrzydłowego. Damian to bardzo doświadczony zawodnik, który spędził 3 sezony w ekstraklasie w barwach Górnika Wałbrzych i GTK Gliwice. Kibice śledzący 1 ligę znają naszego zawodnika z pewnością z czołowych klubów tej ligi, czyli WKK Wrocław, Sokoła Łańcut, Górnika Wałbrzych oraz w ostatnim sezonie w Czarnych Słupsk. W drużynie ze Słupska zdobywał średnio ponad 10 punktów i 3 zbiórki na mecz będąc zawodnikiem pierwszej piątki. Z pewnością wniesie on bardzo dużo doświadczenia oraz znajomości ligi do naszej drużyny w nowym sezonie. Damianie witamy na pokładzie Kotwicy.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments