Pędził z prędkością 179km/h w terenie zabudowanym [FILM]

Kołobrzescy policjanci od początku roku zatrzymali blisko 50 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Ostatni rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h

Kilka dni temu policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali prawo jazdy 54-letniemu obywatelowi Niemiec, który w Kołobrzegu jechał Renault z prędkością 179 km/h. Kierujący przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 99 km/h. Tłumaczył swoje postępowanie tym, iż myślał że jest na autostradzie.

Mężczyzna oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Od początku roku blisko 50 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.
Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem i pozwalającą na odpowiednio szybką reakcję na sytuację zmieniającą się na drodze.
Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

mł.asp. Tomasz Kwaśnik/AG

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments