MP Piłki Siatkowej Plażowej Kadetów w Mysłowicach

UKS OPP Powiat Kołobrzeski może poszczycić się ogromnym sukcesem w Mistrzostwach Polski Piłki Siatkowej Plażowej Kadetów – Mysłowice 2020 w których para Aleksander Czachorowski/Igor Szymkus zdobyła IV miejsce.

 

Pomimo, że nie udało się zdobyć medalu, to doceniony został nasz zawodnik Aleksander Czachorowski, który otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy U-18, które odbędą się w Izmirze – Turcja 16-20.09.2020.

 

Jadąc na Mistrzostwa Polski po naprawdę solidnych przygotowaniach podopieczni Stefana Wyszyńskiego mieli za cel wygrać dwa pierwsze mecze w drabince co dawało miejsce w najlepszej 5 turnieju. Udało się to zrealizować po pokonaniu pary z Górnika Radlin 2:0(14,4) oraz Czarnych Polaniec 2:0(17,14) w następnym meczu, który dawał półfinał MP przegraliśmy z Tomaszowem Mazowieckim 0:2(13,14).

 

Po tym meczu nasi Zawodnicy dostali ostrą reprymendę od trenera co miało Ich zmobilizować do kolejnego podejścia o 4-kę z prawej strony drabinki.

 

Mecz ten odbył się kolejnego dnia o 9 rano a przeciwnikiem był SMS Ostróda. Po ciężkim boju skończyło się 2:0(19,19) dla naszego zespołu i półfinał MP stał się faktem. 20 min później rozpoczęliśmy pojedynek o finał z faworytami tego turnieju Taudul/Majecki z Szamontulanina Szamotuły.

 

Warto dodać, że w 1/2 finale MP przegraliśmy z Nimi 0:2 (-9,-8), ale tym razem nasi Zawodnicy pokazali prawdziwy charakter i wygrali 1 seta 21:18 co było niespodzianką dla sporej publiczności . Jednak kolejne 2 partie już należały do przeciwników i cały pojedynek zakończył się 1:2 (18,-13,-10).

 

Mecz o 3 miejsce zaczęliśmy ponownie 20 min po skończonym półfinale i to był już prawdziwy horror. Pierwszy set dla pary Strzymszok – Fijałek (bratanek słynnego Grzegorza Fijałka) 21:16, ale kolejny dla naszego duetu 21:17 .W tie breaku od początku lepsza była para Beskidu Skoczów, ale w końcowej fazie to Szymkus/Czachorowski prowadzili 14:13 i byli o krok od brązowego medalu.

 

Jednak Fijałek skończył piłkę na 14:14 i zdobył asa po siatce na 15:14 a końcowa wymiana niestety także należała do pary ze Śląska i to oni mogli podnieść ręce w ramach tryumfu.

 

 

Foto.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments