Moc atrakcji na XIX Międzynarodowym Zlocie Morsów [FILM]

KoszalinInfo TV: W niedzielę, 13-ego lutego 2022 roku 8.576 morsów i foczek z ponad 250 klubów weszło do zimnego Bałtyku podczas XIX Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie. Wspólna kąpiel, choć widowiskowa to nie jedyna atrakcja wydarzenia.

 

 

I miejsce w Turnieju Mrozoodpornych wywalczył klub „Wodne Niebo” z Ostrorogu. Natomiast najpiękniej przebraną ekipą były morsy z Tomaszowa Mazowieckiego, które skradły show i otrzymały pierwsze miejsce w tematycznym konkursie.

Otwarciu Zlotu towarzyszyło odsłonięcie rzeźby morsika – plażowicza, autorstwa Romualda Wiśniewskiego. Morsik otrzymał imię Hilary czym upamiętniono zmarłego niedawno Hilarego Kubscha – założyciela Zlotów w Mielnie.

 

Jak obcować zimnem i poznać granice własne ciała pokazało spotkanie z Valerjanem Romanovskim, kilkukrotnym rekordzistą Guinnessa podejmującym ekstremalne wyzwania. Mistrz poprowadził 2. Mistrzostwa Polski w Morsowaniu, w których prawie 100 osób dotknęło zagadnienia związanego z hipotermią. I nie wynik był w tej konkurencji najważniejszy ale… ludzki umysł. W sobotę odbyły się na plaży warsztaty bębniarskie, które brawurowo poprowadził Ryszard Bazarnik – kreator wydarzeń niewiarygodnych, muzyk i performer. Połaczył on wspólnym graniem ponad 200 osób, a finał można było usłyszeć podczas parady morsów ulicami miasta.

Wieczorem na specjalnie dedykowanej morsom i foczkom scenie zaśpiewał zespół „Piersi” i „Drugi Tydzień”. Dopisała atmosfera, pogoda i nastroje, a zimą Bałtyk zaroił się od „dzieci – kwiatów”, gdyż takie motto przewodnie królowało nad morsowaniem.

Nad bezpieczeństwem uczestników Zlotu czuwała w wodzie i na lądzie ekipa ok 300 osób, a wśród nich ratownicy medyczni, nurkowie, lekarze, pielęgniarki, ochroniarze, wolontariusze. Organizatorzy – Centrum Kultury w Mielnie – kolejny jubileuszowy XX MZM zapowiedzieli na 09 – 12.02.2023 r.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments