Mistrzostwa Polski w Strzelaniu

Przyszedł czas na zawody wyższej rangi dla strzelców.

 

Wystąpili w Mistrzostwach Polski we Wrocławiu oraz w Bydgoszczy. Od początku roku ze względu na pandemie nie było dużo możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji bezpośredniej.

Zawody tej rangi wyzwalają szybsze bycie serca i opanowanie może być kluczowym elementem dobrego wyniku. Piotr Wolman brał udział w konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 strzałów mężczyzn. Uzyskał tam bardzo dobry rezultat w doborowej stawce z kadrą Polski włącznie. – 557 punktów, strzelając kolejno w seriach 90,97,95,90,94,91. Ostatecznie zajął 33 miejsce na 90 zawodników.

Na MP Open do Bydgoszczy pojechała większa grupa naszych zawodników. W konkurencji karabinowej z “pneumatyka” Henryk Stranc zajął 11 miejsce, a tuż za nim uplasował się Jacek Niewęgłowski. Ci sami zawodnicy strzelali tez konkurencję z broni palnej. Polegała ona na strzelaniu z 3 postaw ( stojąc, klęcząc oraz leżąc) zajęli oni kolejno 8 i 11 miejsce.

Jeśli chodzi o konkurencje pistoletowe to nikt znaczącego sukcesu nie odniósł, ale i nie były to ostatnie miejsca. W strzelaniu dokładnym z pistoletu na 25 m rywalizowało aż 90 strzelców.

Miejsca kołobrzeżan: Sławomir Szychowski – 39, Andrzej Borkowski -44, Sebastian Kawałek -50, Dariusz Stegienta -66. Mimo tego że nie było medali to występ naszych strzelców trzeba uznać za udany.

 

Źródło.: UM KołobrzegKomentarze

avatar