Mistrzostwa Europy: Kołobrzeg na drugim miejscu w portugalskiej Vila do Conde

W dniach 25-26.10.2019 w Vila do Conde – Portugalia odbyły się mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Na te dwa dni Vila do Conde zamieniło się w stolicę miłośników i pasjonatów Karate Kyokushin, którzy zjechali nie tylko z całej Europy ale również z Libanu i Kazachstanu.

Łącznie w turnieju startowało 182 zawodników. Polskę i Kołobrzeski Klub Karate Kyokushin Buntai reprezentowała 13-letnia Julia Iwan podopieczna Sensei Pawła Falko – 3dan. Zawodniczka Kołobrzeskiego Buntai wywalczyła 2 miejsce w kategorii kumite dziewczynek 12-13lat +45kg. W fazie eliminacyjnej Julia Iwan pokonała dwie zawodniczki z Hiszpanii.

W finale spotkała się z dużo cięższą od siebie reprezentantką Kazachstanu. Wskazaniem sędziów 3 do 2 Julia uplasowała się na drugiej pozycji zostając srebrną medalistką Mistrzostw Europy. Oprócz walk Julia startowała również w konkurencji kata, zajmując 5 miejsce.